Sarkanās skudras

Solenopsis spp

Kā atpazīt sarkanās skudras?

Solenopsis spp

Izskats

Karalienes ir 15 mm garas. Darba skudras 3-6 mm garas. Vara krāsā – brūna galva un ķermenis, vēders tumšāks. Sarkanās skudras spēj sāpīgi iedzelt.

Paradumi

Barību meklējošās darba skudras uzturs sastāv no mirušiem dzīvniekiem, ieskaitot insektus, sliekām un mugurkaulniekiem. Darba skudras vāc arī nektāru un meklē saldu pārtiku, olbaltumvielas un taukus.

Skudru pūžņi parasti ir veidoti ar pacēlumu no zemes līdz 40 cm, kā arī tie var izvēlēties veidot pūzni lietās, kas atrodas uz zemes, piemēram, baļķī.

Ja šīs skudras sakaitina, tad tās var izdarīt sāpīgu dzēlienu, kas var likt par sevi vēl manīt līdz 48 h.

Dzīves cikls:

  1. Karalienes Pēc pūžņa pamešanas karalienes meklē, kur tās varētu dēt oliņas. Kad vieta atrasta, viņas sāk dēt olas, vienā reizē izdējot līdz pat 125 olām. Olu dēšana notiek pavasarī. Pēc pirmās partijas, kad skudras nometušas spārnus, karaliene atsāk olu dēšanu – viņa var izdēt līdz 1500 olām dienā.
  2. Kāpuri No olām tie izšķiļas 8-10 dienās, un kūniņu stadijā tie ir 9-16 dienas. Kāpuri barojas ar karalienes siekalu izdalījumiem, kurās uzkrājušās tauku rezerves. Tā tas notiek, līdz parādās pirmās darba skudras.
  3. Darba skudras Darba skudras veidojas no neapaugļotām oliņām. Darba skudras uzrauga pūzni, kāpurus un piegādā barību.

Skudru kontrole.

Skudras ir ļoti sociāli kukaiņi, kas apgrūtina to kontroli. Tās ir sīkas un spēj sadalīties vairākās mazās kolonijās, kad ir iebrukušas telpās. Tomēr visas šīs skudras dzīvo tikai tāpēc, lai kalpotu karalienei. Ja mirst karaliene, tad mirst arī pārējās skudras. Tas ir skudru lielākais trūkums, ko kontroles eksperti arī izmanto.

Ieteikumi

  • Kontroles efektivitāti var veicināt izveidojot šķēršļus skudru piekļūšanai ūdenim un pārtikai.
  • Ēsmu izmantošana: Tās pārtiku ņem līdzi uz pūzni, kur arī inficē citas skudras, tai skaitā karalieni.

Kādu kaitējumu var radīt sarkanās skudras?

Reprodukcija

Pilnīga metamorfoze ( Ola – kāpurs – kūniņa – pieaudzis).

Sarkanās skudras un slimības

Skudras var pārnēsāt arī slimības, kā, piemēram, dizentēriju, salmonelozi. Tāpēc skudras mājās tiek uzskatītas par kaitēkļiem.

Sarkano skudru invāzija

Šīs skudras uzskatāmas kā īpaši nelabvēlīgi kaitēkļi, gan lauksamniecībās, gan pilsētās, iznīcinot lauksaimniecību un iebrūkot telpās.

Dzēlieni

Ja šīs skudras sakaitina, tad tās var izdarīt sāpīgu dzēlienu, kas var likt par sevi vēl manīt līdz 48 h.

Ko Dezinfa piedāvā..

Sarkano skudru kontrole ir ļoti sarežģīta. Parasti ir nepieciešamas vairākas ekspertu vizītes, lai pilnībā iznīcinātu visu koloniju. Īpaši efektīva jau ar pirmo reizi ir augsta spiediena aerosolu lietošana, kuriem ir pagarināta injekcijas zonde. Lai gan ēsmas dod lēnāku efektu, tomēr tās ir pietiekoši efektīvas. Ēsmas satur indi, kuru lietojot vairākas reizes sezonā ir iespējams izvairīties no jaunu koloniju iebrukumiem telpās. Šī inde satur kaitēkļu augšanas regulēšanas vielas, kas nodrošina gadiem ilgu kontroli vienā vai divās lietošanas reizēs.

Mūsu izsaukuma serviss piedāvā profesionālus un ērtus risinājumus, kā ātri atbrīvoties no problēmām, kādas var radīt skudras Jūsu mājās:

  • Garantēta 24 stundu reaģēšana uz izsaukumu;
  • Jums izdevīgā laikā;
  • Atsaucīgi un zinoši kaitēkļu kontroles eksperti;
  • Augstākais drošības līmenis Jūsu ģimenei un mājdzīvniekiem.

Neķīmiskā apstrāde pret insektiem ar diatomisko zemi

    Konsultācijai un palīdzībai no kaitēkļiem

    Zvanīt 67705917
    ! Kļūda. Kāds no laukiem nav aizpildīts!
    ! Ziņa tika veiksmīgi nosūtīta!