Faraona skudras

Monomorium pharaonis

Dzīves cikls.

Monomorium pharaonis

Pilnīga metamorfoze (ola – kāpurs – kūniņa – pieaudzis indivīds).

Darba skudru attīstība: olas (5-6 dienas), kāpuri (2-3 dienas), kūniņas (9-12 dienas), līdz beidzot tās kļūs par pieaugušām skudrām, tādejādi attīstības posms aizņem 35-38 dienām, kas var nedaudz mainīties atkarībā pēc dzimuma. Kolonijas sastāv no vienas līdz pat vairākiem simtiem karalienēm, sterilajām sieviešu kārtas darba skudrām, periodiski izaudzinot spārnotos tēviņus un reproduktīvās mātītes. Šīs skudras neveido pūžņus.

Paradumi

Mutes daļa ir pielāgota graušanai. Faraona skudras ir visēdāji un labprāt barojas ar saldumiem, kūkām un maizi, kā arī ar taukainiem un trekniem produktiem.

Galvenokārt ligzdas atrodas ārā un iekštelpās, visdažādākajās vietās – elektrības kontaktligzdās, puķu podos, sienu plaisās, bēniņos un jebkurās citās spraugās). Tās mīl siltu un mitru telpu.

Kā atpazīt faraona skudras?

 1. Darba skudras 1,5-2 mm garas, dzeltenīgi brūnas ar brūnāku vēderu.
 2. Tēviņi 3mm gari, ar spārniem un melni.
 3. Karalienes 3,5-6 mm garas, ar spārniem, tumši sarkanā krāsā. Melnas acis.

Skudru kontrole.

Faraona skudras, var kļūt par lielu problēmu, jo īpaši, ja tās iedzīvojas ēkās kā slimnīcās, restorānos, pārtikas preču veikalos vai daudzdzīvokļu ēkās. Tās veido pūžņus sienās, plauktos, salocītās drēbēs, papīru kaudzēs un tumšās, citiem netraucētās vietās. Kad pret tām pielieto veikalos nopērkamos skudru atbaidīšanas preperātus, tās sadalās daudzās mazākās kolonijās. Visefektīvāk Jums spēs palīdzēt kaitēkļu kontroles eksperti.

Ieteikumi

 • Vispirms jāidentificē skudras suga, jo faraona skudras iznīcināšanas metodes nedaudz atšķiras no dārza skudru iznīdēšanas.
 • Veikalā nopērkamie insekticīdi var nedarboties uz faraona skudrām, jo tiks izindētas tikai tās skudras, kuras Jūs redziet.
 • Kontroles efektivitāti var veicināt izveidojot šķēršļus skudru piekļūšanai ūdenim un pārtikai. Jāuztur pēc iespējas lielāka tīrība inficētajā lokācijā.
 • Ēsmu izmantošana: Tās pārtiku ņem līdzi uz pūzni, kur arī inficē citas skudras, tai skaitā karalieni.
 • Faraona skudras ir ļoti mazas un tās var ienākt mājā caur sienas plaisām, elektroinstalāciju vai notekcauruļu vietām.

Kādu kaitējumu nodara faraona skudras?

Reprodukcija

Faraona skudras no oliņas līdz pieaugušam indivīdam izaug aptuveni 38 dienās. Sieviešu kārtas pārstāvju mūža ilgums ir no 4 līdz 12 mēnešiem, strādnieku skudru dzīves ilgums mērāms līdz 10 nedēļām. Faraona skudrām ir daudzas mātītes un tās pārvieto savu koloniju no vietas uz vietu, ja tiek kaut kādā veidā iztraucētas. Jaunas kolonijas faraona skudras veido, jaunajai mātītei kopā ar dažām strādnieku skudrām, atdaloties no pūžņa un migrējot uz citu apmešanās vietu.

Faraona skudras un slimības

Zinātniskie pētījumi liecina, ka faraona skudras spēj pārnēsāt līdz pat 12 dažādām infekciju slimībām.

Ko Dezinfa piedāvā..

Skudras ir nevēlami kaitēkļi. Striktas higiēnas ievērošana, pārtikas un ūdens avotu likvidēšana samazinātu to pārvietošanos pa iekštelpām.

Mūsu izsaukuma serviss piedāvā profesionālus un ērtus risinājumus, kā ātri atbrīvoties no problēmām, kādas var radīt skudras Jūsu mājās:

 • Garantēta 24 stundu reaģēšana uz izsaukumu;
 • Jums izdevīgā laikā;
 • Atsaucīgi un zinoši kaitēkļu kontroles eksperti;
 • Augstākais drošības līmenis Jūsu ģimenei un mājdzīvniekiem.

Neķīmiskā apstrāde pret insektiem ar diatomisko zemi

  Konsultācijai un palīdzībai no kaitēkļiem

  Zvanīt 67705917
  ! Kļūda. Kāds no laukiem nav aizpildīts!
  ! Ziņa tika veiksmīgi nosūtīta!