Melnais prusaks

Blatta orientalis

Kā atpazīt melno prusaku?

Blatta orientalis

Izskats

25-33 mm gari. Tumši brūnā vai melnā krāsā. Sieviešu kārtas pārstāvēm spārni nav attīstīti, vīriešu dzimuma pārstāvjiem tie sedz ¾ vēdera. Skrien ātrāk par mušām

Paradumi

Āra dzīvotājs, tas var meklēt patvērumu telpās, ja notiek strauja temperatūras krišanās. Dzīvo siltās, mitrās un ēnainās vietās, tuvu zemei, vai jebkuros dabīgos gruvešos.

Visbiežāk melnos prusakus var sastapt pagrabos, zem ietvēm (starp augsni un pamatu), zem kanalizāciju caurulēm.

Kopumā suga tiecas būt sezonāla, kas parādās pavasarī un vasarā.

Cik kaitīgi ir melnie prusaki?

Reprodukcija

Melnā prusaka sieviešu kārtas pārstāves savā dzīves laikā (34 -180 dienas) saražo aptuveni astoņas kapsulas. Katra olu kapsula sastāv no 16 olām. Inkubācijas periods ir 42-81 diena.

Melnie prusaki un slimības

Prusaki var būt arī slimību ierosinātāji, bet joprojām šis ir strīdīgs jautājums. Kaitēkļi ir ne tikai pieaugušie prusaki, bet arī nimfas.

Smakas

Ja ir liela prusaku invāzija tie var veidot pelējumam līdzīgu smaku. Tie sazinoties berzējas viens pret otru, tādejādi radot ķermeņa izdalījumus un smaku.

Ko Dezinfa piedāvā..

Prusaki ir nevēlami kaitēkļi un to izskaušana ir visai sarežģīts process. Striktas higiēnas ievērošana, kārtīga telpu kopšana un izsmidzinošo līdzekļu izmantošana palīdzēs samazināt to skaitu, tomēr lai pilnībā novērstu to invāziju būs nepieciešama profesionāla kaitēkļu kontrole. Dezinfa Jums var nodrošināt šādus pakalpojumus.

Mūsu izsaukuma serviss piedāvā profesionālus un ērtus risinājumus, kā ātri atbrīvoties no problēmām, kādas var radīt prusaki Jūsu mājās:

 • Garantēta 24 stundu reaģēšana uz izsaukumu;
 • Jums izdevīgā laikā;
 • Atsaucīgi un zinoši kaitēkļu kontroles eksperti;
 • Augstākais drošības līmenis Jūsu ģimenei un mājdzīvniekiem.

Zīmes, ka ir sākusies melno prusaku invāzija

 1. Redzot kukaini.Lielākoties darbojas naktī, taču tos var atrast arī dienas laikā telpās, kas galvenokārt ir mitras, tumšas un kurās tie netiek traucēti.
 2. Olu kapsulas Olu kapsulas ir 8-10mm lielas, brūngani-sarkanā krāsā. Tās var atrast 30 h pēc kapsulas izveidošanas prusakiem drošās vietās.

Kur var iegūt melnos prusakus?

Tie ir āra kukaiņi, taču prusaki var meklēt patvērumu telpās, ja notiek strauja temperatūras krišanās, tomēr joprojām saglabājot elastību pret laikapstākļu izmaiņām.

Ieteikumi

 • Uzturēt telpas pilnīgi tīras.
 • Maksimāli veikt nepieciešamos remontdarbus, jo prusaki mēdz slēpties sienu spraugās un aiz atlipušām tapetēm.
 • Jāpārliecinās vai inficētajās telpās prusakiem nav pieejams ēdiens vai ūdens.

5. Insektu kontrole un monitorings

  Konsultācijai un palīdzībai no kaitēkļiem

  Zvanīt 67705917
  ! Kļūda. Kāds no laukiem nav aizpildīts!
  ! Ziņa tika veiksmīgi nosūtīta!