Augļu muša
Kā atpazīt augļu mušas?
Drosophila species
Izskats
Pieaugusi muša ir 3mm gara. Dzelteni brūnā vai šāda sajaukuma krāsā ar spilgti sarkanām acīm. Vēders nokarājies uz leju, kas padara to lidojumu lēnu. Vairāk lido nekā rāpo.
Paradumi
To populācija pieaug vasaras laikā, īpaši ražas laikā. telpās augļu mušas ir aktīvas visu gadu. Augļu mušas ēd nogatavojušos augļus, dārzeņus un rūgstošus produktus (piemēram, alus darītavu vai maiznīcu raudzētajos produktos). Tās arī ir sastopamas netīrās notekcaurulēs vai uz to tīrīšanas priekšmetiem.
Dzīves cikls:
- Oliņas Augļu mušu mātīte izdēj apmēram 500 olas, parasti uz pārgatavojušiem/fermentējošiem pārtikas produktiem.
- Kāpurs No olas izšķiļas kāpurs, tie parasti dzīvo un barojas ar trūdošu organisko vielu atliekām. Kāpura stadija ilgst aptuveni četras dienas.
- Kūniņa Kāpurs nolien vēsā, sausā vietā un iekūņojas. Aptuveni četras dienas muša, kas atrodas kūniņā, transformējas no kāpura par kukaini. No kūniņas izlien pieaugusi muša, kas gatava pāroties pēc pāris dienām.
Kā var iedzīvoties augļu mušās?
Ir daudz un dažādu sugu mušas, tāpēc ir svarīgi nepievilināt mušas ar ēdiena paliekām vai pārtikas produktiem, kur tās varētu izdēt oliņas. Vienmēr pēc ēšanas uzkopiet telpu un virsmas. Pārtikas produktus un atkritumus turēt slēgtos traukos.
Ieteikumi to apkarošanā/ierobežošanā
Novērsiet mušu iespējamo vairošanos pie stāvoša ūdens:
- Nodrošiniet to, lai notekas ir sakoptas un tīras, lai ūdens noteka un tās gultne netiek bloķēta;
- Attīrīt iekārtas ir tas pats, kas apliet mušas ar balinošo līdzekli;
- Neatstājiet ūdeni traukos, piemēram, lejkannās. Noslēdziet ūdens mucas ar vāku;
- Audzējiet zivis dārza dīķos, jo tās barojas ar lidojošiem kukaiņiem.
Visbeidzot – noslēdziet mušu ieejas vietas Jūsu mājā
- Iestājoties tumsai aizveriet visus logus un durvis, vai arī bloķējiet mušu ieeju uz gaismu, piemēram, aizvelkot aizkarus;
- Lietojiet mušu tīklus logiem, it īpaši virtuvē un vietās, kur stāv atkritumi.
Cik kaitīgas ir augļu mušas?
Reprodukcija
Pieaugusi muša dzīvo no 2 līdz 9 nedēļām. Pēc iznākšanas no kūniņas mušas vairāk neaug. Pēc divām dienām jaunais indivīds ir gatavs pāroties. Sieviešu kārtas pārstāvji pārojas ar vairākiem tēviņiem un noglabā to sēklu nākotnes vajadzībām. Pēc oliņu izdēšanas, 7-30 dienās indivīds ir attīstījies par pieaugušu mušu. Jāņem vērā, ka mušu attīstība ir atkarīga no gaisa temperatūras. Jo siltāks, jo ātrāk attīstās mušas. Ziemas laikā mušas pārziemo kūniņu vai kāpuru stadijā kādā aizsargātā, siltā vietā.
Augļu mušas un slimības
Augļu mušas var būt slimību pārnēsātājas. Tā kā tās barojas no atkritumiem un citiem trūdošiem organismiem, ar kājām un taustekļiem tās var pārnēsāt visdažādākās slimības.
Ko Dezinfa piedāvā..
Lai gan produkti, kas piemēroti neprofesionālai lietošanai palīdz tikt galā ar sīkām mušu problēmām, tomēr lielāka apjoma problēmām būs nepieciešama profesionālu ekspertu iejaukšanās. Dezinfa izprot katras kaitēkļu sugas specifiku un ir profesionāļi dažādu spēcīgu insekticīdu pielietošanā. Tas garantē, ka pēc ekspertu apmeklējuma problēmas būs pilnībā atrisinātas. Mūsu pakalpojumi ir ātri, efektīvi un nodrošina augstu drošības līmeni Jums, Jūsu ģimenei un mājdzīvniekiem.
Mūsu izsaukuma serviss piedāvā profesionālus un ērtus risinājumus, kā ātri atbrīvoties no problēmām, kādas var radīt mušas Jūsu mājās:
- Garantēta 24 stundu reaģēšana uz izsaukumu;
- Jums izdevīgā laikā;
- Atsaucīgi un zinoši kaitēkļu kontroles eksperti;
- Augstākais drošības līmenis Jūsu ģimenei un mājdzīvniekiem.