Kaķu blusas

Ctenocephalides felis

Kā atpazīt kaķu blusas?

Ctenocephalides felis

Izskats

Pieaugušie indivīdi ir mazi, bez spārniem, 2-4 mm garumā. Ķermenis samazinās no vienas puses uz otru, dabiski brūnā, vai melnā krāsā. Asa/zīdītāja mutes daļa. Spēcīgas kājas, var aizlēkt 17-20 cm vertikāli un 35-40 cm horizontāli.

Paradumi

Blusas dod priekšroku vietām, kur uzkrājas putekļi un pārējie gruži. Visbiežāk tās sastopamas mājās – gultas spraugās, spilvenos, paklājos u.c. Kā arī tās mēdz dzīvot māju pagalmos, kur bieži uzturas mājdzīvnieki – suņi, kaķi. Barojas no cilvēku un dzīvnieku asinīm, dažkārt arī grauzēju. Blusa spēj izdzīvot 3 mēnešus bez pārtikas.

Kaķu blusu dzīves cikls. Pilnīga metamorfoze (ola – kāpurs – kūniņa – pieaudzis indivīds):

 1. Oliņas ir gludas, apaļas un 0,5 mm garas. Blusas olas dēj sava saimnieka gultas veļā vai migā. Izdēj 4-8 olas pēc katras maltītes. Dzīves laikā tiek izdētas aptuveni 500 oliņas.
 2. Kāpurs. Pēc aptuveni divām nedēļām (atkarībā no temperatūras un mitruma) no olas attīstās kāpurs.
 3. Kūniņa Attīstījies kāpurs pārtopot kūniņā, apklājas ar smilšu, putekļu vai cita veida netīrumiem, kur tas iekūņojas. Labvēlīgos apstākļos blusa no kūniņas var izkļūt 7-14 dienās, bet var paiet pat vairāk par gadu, ja apstākļi nav labvēlīgi jaunās blusas attīstībai.
 4. Pieaudzis indivīds. Pēc kūniņas pamešanas pieaugušās blusas ir gatavas baroties un vairoties. Pieaugušas blusas dzīves ilgums var būt vairāk nekā viens gads.

Kur var iegūt kaķu blusas?

Blusas ir ļoti izplatīta problēma mājās, it īpaši mājdzīvniekiem – suņiem un kaķiem. Tās var arī bieži sastapt pārceļoties uz mājām, kurās kādreiz bijuši mājdzīvnieki.

Ieteikumi to apkarošanā/ierobežošanā

 • Mazgājiet veļu/mājdzīvnieka guļvietu vismaz 50°C temperatūrā reizi nedēļā.
 • Pēc ceļojumiem/ nakšņošanas viesnīcās uzmanīgi pārbaudiet savas pesonīgās mantas vai nav konstatēta kaitēkļu klātbūtne.
 • Pirms lietotu mantu/mēbeļu iegādes parliecinaties vai uz tām nav blusu atstātās pēdas.
 • Izkratiet un izdauziet visus paklājus un mājdzīvnieka guļvietu ārpus telpām, tādejādi izkratot ārā visas iespējamās blusas un to oliņas.
 • Nelielas blusu invāzijas var iznīdēt ar dažādiem smidzināmiem un aerosola veida līdzekļiem.

Kādu kaitējumu nodara kaķu blusas?

Kaķu blusas un slimības

Pieaugušās blusas tiek pieskaitītas pie kaitēkļiem. Tās rada kairinošu diskomforta sajūtu cilvēkiem un dzīvniekiem. Tās var pārnēsāt slimības, piemēram, mēri un tīfu, kā arī var pārnēsāt suņu lenteņus.It īpaši jābūt piesardzīgiem, ja mājās ir mazi bērni, jo tie var inficēties ar lenteņu oliņām.

Visbiežāk no blusas koduma uz ādas paliek apsārtis pleķis, kā arī var rasties neliels izcilnis, tomēr galvenā pazīme, kad ir iekodusi blusa, ir mazs, sarkans punktiņš apsārtumam pa vidu. Protams, ir pieļaujamas arī cita veida reakcijas uz blusas kodumu, jo cilvēka organismi reaģē atšķirīgi.

Kontrole

Lai kontrolētu blusas ir nepieciešamas dažādas pieejas. Ir nepieciešams apturēt invāziju, ko var panākt ar rūpīgu paklāju, grīdu, dīvānu izsūknēšanu, kā arī ķīmisku apstrādi. Ir nepieciešams uzkopt dzīvnieku guļvietas un vietas, kur tie visbiežāk uzturas. Kā arī ir nepieciešams lietot blusu siksnas dzīvniekiem.

Ko Dezinfa piedāvā..

Blusas ir nevēlami kaitēkļi. Striktas higiēnas ievērošana, kārtīga telpu kopšana un izsmidzinošo līdzekļu izmantošana palīdzēs samazināt to skaitu, tomēr lai pilnībā novērstu to invāziju būs nepieciešama profesionāla kaitēkļu kontrole. Dezinfa Jums var nodrošināt šādus pakalpojumus.

Mūsu izsaukuma serviss piedāvā profesionālus un ērtus risinājumus, kā ātri atbrīvoties no problēmām, kādas var radīt blusas Jūsu mājās:

 • Garantēta 24 stundu reaģēšana uz izsaukumu;
 • Jums izdevīgā laikā;
 • Atsaucīgi un zinoši kaitēkļu kontroles eksperti;
 • Augstākais drošības līmenis Jūsu ģimenei un mājdzīvniekiem.

Neķīmiskā tvaika apstrāde pret insektiem

  Konsultācijai un palīdzībai no kaitēkļiem

  Zvanīt 67705917
  ! Kļūda. Kāds no laukiem nav aizpildīts!
  ! Ziņa tika veiksmīgi nosūtīta!