Lauku strupaste

Microtus arvalis

Kā atpazīt lauku strupasti?

Microtus arvalis

Izskats

Ķermenis peļveidīgs, tā garums no 8,5 līdz 13 cm. Galva plata, sejas daļa īsa. Acis nelielas. Kājas vidēji garas (relatīvi īsas pakaļkājas). Ķermeņa apmatojums mīksts, pieguļošs, gaiši pelēks vai brūngani pelēks, apakšpusē gaišāks nekā virspusē. Ausu gliemežnīcas nelielas, maz apmatotas. Aste klāta ar īsu, retu, samērā gaišu, brūnganu apmatojumu, tās garums sastāda 30-40 % no ķermeņa garuma. Svars – 20-40 grami. Tēviņi kopumā lielāki.

Paradumi

Aktivitāti saglabā visu gadu. Izveicīga racēja, veido garas, sarežģītas pazemes ejas. Pie nesen raktām alu ieejām redzami zemes izmetumi. Virszemē labprātāk iznāk gaišajā laikā. Izteikta augēdāja.

Pazīmes, ka ir sākusies lauku strupastes invāzija:

  1. Skrāpēšanās trokšņi zem grīdas vai sienās;
  2. Izkārnījumi. Netālu no alām, uz virszemes taciņām strupastes atstāj ekskrementu kaudzītes.
  3. Kaitējums. Tām ir zobi, kas nepārtraukti aug un tām ir tieksme uz patstāvīgu graušanu;
  4. Migas. Rudenī, ziemā var mainīt dzīves vietas, pārceļoties uz tuvējām cilvēku darinātām būvēm (pirmkārt, lauksaimniecības produkcijas glabātavām), uz salmu un siena novietnēm, dzīvojamām ēkām.

Kā izvairīties no lauku strupastes invāzijas?

Lauku strupastes, kas mitinās dārzā vai dzīvojamās ēkās

Būtisku kaitējumu var nodarīt, ja iemājo dārzeņu glabātavās, kur sabojā vērā ņemamu daudzumu produktu. Lauku strupastesmājās vai dārzā var būt bīstamas, ja to tuvumā atrodas mazi bērni vai dzīvnieki. Ja lauku strupaste mitinās tikai dārzā, tad ir ļoti svarīgi sākt to kontroli, tikai tāpēc, lai nepieļautu tālāku invāziju telpās.

Ieteikumi to apkarošanā/ierobežošanā

Grauzēju kontrole iedalās četrās pieejās:

  • Tīrība – Samazināt pieeju pārtikai un iespējamajām alām;
  • Grauzēju koriģēšana – pārtaisīt ēkas tā, lai grauzēji tajās nevarētu iekļūt;
  • Slazdi – Izmantot slazdus grauzēju izķeršanai;
  • Ķīmiskā kontrole – ietver ļoti dažādas metodes – iebarošana, pulveru un želeju lietošana, kā arī atsevišķos gadījumos – miglošana.

Kādu kaitējumu nodara lauku strupastes?

Reprodukcija

Poligāma. Dabiskos apstākļos vairojas siltajā sezonā – no aprīļa līdz septembrim, oktobrim. Gada laikā 3-4 metieni. Grūsnība ilgst nepilnas trīs nedēļas. Metienā 6-7 mazuļi. Dzimumgatavību sasniedz: mātītes 1 mēneša, tēviņi 1,5-2 mēnešu vecumā. Dzīves ilgums 2 gadi.

Lauku strupastes un slimības

Lielā skaita dēļ ir nozīmīga bīstamu infekcijas slimību dabisko perēkļu uzturētāja. Būtisku kaitējumu var nodarīt, ja iemājo dārzeņu glabātavās, kur sabojā vērā ņemamu daudzumu produktu. Siltajā sezonā praktiski visa populācija intensīvi invadēta ar ektoparazītiem (ērcēm, blusām, utīm).

Ko Dezinfa piedāvā..

Strupastes ir iespējams iznīcināt arī pašu spēkiem, tomēr peļu koloniju iznīcināšanai būs nepieciešama profesionāļu palīdzība. Dezinfa eksperti nodrošina mērķtiecīgu attieksmi, lai atrisinātu jebkuru kaitēkļu problēmas, un sniegtu profesionālas konsultācijas par to, kā izvairīties no turpmākās invāzijas.

Mūsu izsaukuma serviss piedāvā profesionālus un ērtus risinājumus, kā ātri atbrīvoties no problēmām, kādas var radīt lauku strupastes Jūsu mājās:

  • Garantēta 24 stundu reaģēšana uz izsaukumu;
  • Jums izdevīgā laikā;
  • Atsaucīgi un zinoši kaitēkļu kontroles eksperti;
  • Augstākais drošības līmenis Jūsu ģimenei un mājdzīvniekiem.

2. Ierašanās objektā. Deratizācija.

    Konsultācijai un palīdzībai no kaitēkļiem

    Zvanīt 67705917
    ! Kļūda. Kāds no laukiem nav aizpildīts!
    ! Ziņa tika veiksmīgi nosūtīta!